Bake Off - Ale ciacho!

o programie

Druga edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” w nowej odsłonie już od marca w TVP2

Druga edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” w nowej odsłonie już od marca w TVP2

Już 6 marca na antenę TVP2 wraca „Bake Off – Ale Ciacho!” - najbardziej apetyczny program w polskiej telewizji, który pokochali widzowie Dwójki. Każdy z odcinków pierwszej edycji śledziło średnio 1,5 miliona widzów.

Przez 10 tygodni 12 uczestników – najlepszych cukierników-amatorów z całej Polski – będzie rywalizować o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in. kosmetolożka, artystka plastyk, urzędniczka, gospodyni domowa, fotografka, ekonomista, handlowiec i uczeń liceum.

W drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” uczestników opieką otoczą nowe prowadzące – Marcelina Zawadzka – dziennikarka telewizyjna, gospodyni programu „Pytanie na śniadanie”, laureatka tegorocznej Telekamery i Miss Polonia 2011 oraz Dorota Czaja – tancerka i aktorka znana m.in. z serialu „Tancerze".

W najnowszej edycji „Bake Off – Ale ciacho!” będą królowały lekkie wypieki idealne na wiosenne przyjęcia. Uczestnicy zmierzą się m.in. z wypiekami wielkanocnymi i tortami okolicznościowymi. Nie zabraknie też tematów takich jak chleb, czekolada, ciasteczka. Uczestnicy będą musieli poradzić sobie zarówno z wypiekami słodkimi, jak i wytrawnymi.

Kulinarne poczynania 12 śmiałków oceni dobrze znane widzom programu jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka, Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobędzie tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, kto zostanie oceniony przez jurorów najniżej - będzie musiał opuścić program.

W nowej odsłonie najbardziej apetycznego programu w polskiej telewizji nie zabraknie oczywiście Roberta Makłowicza, który będzie przewodnikiem po świecie wypieków. Po każdym odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” widzowie będą mogli zobaczyć także kolejne odcinki „Bake Off – Ale przepis!”, w którym krytyk kulinarny i podróżnik, wspólnie z Gosią Molską i Krzysztofem Ilnickim, będą zgłębiać arkana wiedzy piekarniczej i cukierniczej, a to wszystko w zupełnie nowym miejscu.

Zdjęcia do drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” będą realizowane we wnętrzach zabytkowego, XIX-wiecznego Fortu Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej. Znajdująca się w zacisznym Parku Żeromskiego piękna budowla z obszernym dziedzińcem z przeszklonym dachem jest nie tylko atrakcją dla turystów i mieszkańców stolicy, ale również pełni funkcję centrum sztuki, kultury i biznesu.

Pierwszy odcinek drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” już w poniedziałek 6 marca  o godzinie 21:45 w TVP2.

„Bake Off – Ale Ciacho!” jest programem realizowanym na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w ponad 20 krajach. To jeden z bezapelacyjnych hitów emitowanych w stacji BBC1 – w 2015 roku był najchętniej oglądanym programem w Wielkiej Brytanii z widownią na poziomie 15 milionów!

Producentem wykonawczym programu „Bake Off – Ale Ciacho!” jest firma Jake Vision.

Regulamin programu „Bake Off – Ale Ciacho!”

PROWADZĄCE

PROWADZĄCE

Marcelina Zawadzka - dziennikarka i osobowość telewizyjna. Prowadząca „Pytanie na śniadanie". Marcelina pochodzi z Malborka, a w 2011 wygrała konkurs Miss Polonia, osiągając bardzo szybko kolejne sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą - m.in. w konkursie Miss Universe. Marcelina jest pasjonatką sportów ekstremalnych, uprawia drift, motocross i survival. Marcelina w 2015 roku była jedną z bohaterek programu ,„Przygarnij mnie", w którym widzowie mogli śledzić wspólne losy Marceliny i jej adoptowanej suczki Abi.

JURORZY

JURORZY

Dwunastu cukierników-amatorów przystąpi do walki o tytuł Króla Wypieków. Aby go zdobyć, będą musieli podołać wielu trudnym i podchwytliwym zadaniom, a ich pracy czujnie przyglądać się będą jurorzy.

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Małgorzata Rybacka ma 36 lat i pochodzi z Lubrańca. Jest żoną i matką dwóch synów. Choć zaczęła piec ciasta dopiero kilka miesięcy temu, nie stanęło to na przeszkodzie, aby trafić do finału „Bake Off – Ale Ciacho!”.  W ostatecznym starciu jej konkurentem był najmłodszy uczestnik programu – 17-letni Antoni Rochala z Łodzi oraz poznanianka Agata Dobrzykowska. Na co dzień prowadząca warsztaty florystyczne i kulinarne.

Konkurs dla widzów rozstrzygnięty!

Konkurs dla widzów rozstrzygnięty!

Nagrodę rzeczową w postaci lodówki Multidoor z serii Chef Collection - model RF56J9041SR o wartości 9399,- zł brutto, wygrała Pani Milla Owsianna i jej tort Creme-Brulee.